Büyükşehir’den, İzmir 1-2 Caddeleri Kentsel Tasarım Projesi

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Fen İşleri Daire Başkanlığı, Kızılay Mahallesi’ne Bağlı “İzmir 1-2 Caddeleri Kentsel Tasarım” Projesi İçin Düğmeye Bastı

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Fen İşleri Daire Başkanlığı, Kızılay Mahallesi’ne bağlı “İzmir 1-2 Caddeleri Kentsel Tasarım” projesi için düğmeye bastı. Proje kapsamında caddelerin üstünü örten katener aydınlatma ve aydınlatma direkleri, güvenlik kameraları, süs havuzları, oturma grupları, masalar, bisiklet park elemanları, büfeler, heykel, sahne ve amfi gibi oturma alanları ile cadde daha canlı bir yapıya kavuşacak.  

Izmir2 2
Büyükşehir'den, İzmir 1-2 Caddeleri Kentsel Tasarım Projesi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in en yoğun ve simge noktalarından olan İzmir 1-2 Caddelerinde kentsel tasarım projesi için harekete geçti. Projeyle caddeler; 22 bin metrekare sert zemin kaplaması, granit kaldırım kaplamaları, dezaktik betondan yaya yürüyüş yolları ve küp taş araç yolları, 24 bin metrekare yeşil alan, 735 adet katener aydınlatma ve 110 adet aydınlatma direği, 28’i sabit 5’i hareketli 33 kamera, 150 metrekare büyüklüğünde 4 havuz, 1 kuru havuz, 1 eski su perisi havuzunun revizyonu, 324 metre oturma grubu, 20 metre uzunluğunda masa, bisiklet park elemanları, 14 büfe, dünya küresi heykeli ve sokak sanatçıları için 2 sahne ve amfi tipi oturma alanları ile cazibe merkezi haline gelecek.

Büyükşehir'den, i̇zmir 1-2 caddeleri kentsel tasarım projesi
Büyükşehir’Den, İzmir 1-2 Caddeleri Kentsel Tasarım Projesi

Çalışmalarla caddelere yeni bir kimlik kazandırmayı amaçladıklarının altını çizen Fen İşleri Daire Başkanlığı Kaldırım Bakım Onarım Şube Müdürü Mehmet Karabayır ise şunları söyledi:

“Kaldırım Yapım Bakım ve Onarım Şube Müdürlüğü’müz tarafından, İzmir 1 ve İzmir 2 caddelerinde yürütülen kentsel tasarım işi kapsamında; 22 bin metrekarelik yürüyüş yolları ve set zemin kaplamaları, 2 bin 400 metrekare yeşil alan, güvenlik kamera sistemleri, cadde üzerinde görsel aydınlatma sistemleri, özel yapım havuzlar, oturma grupları, büfeler, heykeller ve bisiklet alanları yapılacak. Çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlayarak caddelerimizi vatandaşlarımızın hizmetine açacağız.”

Iamir1
Büyükşehir'den, İzmir 1-2 Caddeleri Kentsel Tasarım Projesi

Yavaş Sosyal Medya Hesaplarından Duyurdu

Projeye ilişkin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş“İzmir Caddesi’nde kentsel tasarım projemizle yepyeni bir kimlik kazandırıyoruz. Çok yakında…” notuyla duyurdu.

Kaldırımdan Yeşil Alana Havuzdan Heykele Kadar Pek Çok Donatıya Sahip Olacak

Proje kapsamında caddeler; 22 bin metrekare sert zemin kaplaması, granit kaldırım kaplamaları, dezaktik betondan yaya yürüyüş yolları ve küp taş araç yolları, dünya küresi heykeli ve sokak sanatçıları için 2 sahne ve amfi tipi oturma alanları ile cazibe merkezi haline gelecek.

4
Büyükşehir'den, İzmir 1-2 Caddeleri Kentsel Tasarım Projesi

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz