Bakan Tekin, 81 İlden Gelen Çocuklarla Anıtkabir’de

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Dolayısıyla Türkiye’nin 81 İlinden Gelen Çocuklarla Anıtkabir’i Ziyaret Etti

Bakan Tekin çocuklarla Aslanlı Yol’dan yürüyerek tören alanına geldi. Tekin çocuklarla birlikte Cumhuriyet’in kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıktı ve mozoleye çelenk koydu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Misak-ı Milli Kulesi’ne geçildi.

Bakan tekin, 81 i̇lden gelen çocuklarla anıtkabir'de
Bakan Tekin, 81 İlden Gelen Çocuklarla Anıtkabir’De

Bakan Tekin, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı: 

Ebedi istirahatgâhınız Anıtkabir’de huzurlarınızda, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 104. kuruluş yıl dönümü ve istiklalimiz için verdiğimiz büyük mücadelenin nişanesi olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, büyük bir coşku ve şükranla kutlamanın onurunu yaşıyoruz. ‘Hâkimiyet, bilâ-kayd ü şart milletindir’ ilkesiyle şekillenen bağımsızlık mücadelemizin yarını, evlatlarımızın omuzlarında yükselmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı olarak bu şanlı mirası, bilimle, kültürle, sanatla ve en önemlisi manevi değerlerle bezenmiş bir şekilde evlatlarımıza aktarmak bizim için şeref borcudur. Çünkü biliyoruz ki dehay-i millimizin inkişaf-ı ancak böyle bir kültür ile temin olunabilir.

Meb2
Bakan Tekin, 81 İlden Gelen Çocuklarla Anıtkabir'de

Sizden aldığımız ilham ve milletimizden aldığımız kuvvetle bu cennet vatanı daha da ileriye taşımak kararındayız. Ruhunuz şad olsun.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajında; “Bu bayram, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından millî bağımsızlığımızı hiç unutmamanız ve ilelebet sahip çıkmanız için sizlere emanet edildi. Geleceğinizin teminatı olan bu emaneti yüreğinizde gururla taşıyın” dedi.

Mesaj
Bakan Tekin, 81 İlden Gelen Çocuklarla Anıtkabir'de

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Tekin’in kutlama mesajı şöyle:

“Sevgili Çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nız kutlu olsun. Bu bayram, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından millî bağımsızlığımızı hiç unutmamanız ve ilelebet sahip çıkmanız için sizlere emanet edildi. Geleceğinizin teminatı olan bu emaneti yüreğinizde gururla taşıyın. İnanıyorum ki; devralmakta olduğunuz binlerce yıllık tecrübeyle şekil almış kültürel mirası geleceğe uzanan bilimsel ve teknolojik kazanımlarımızla bir cevhere dönüştüreceksiniz. Türkiye Yüzyılı’nın ufkunda güvenle yürüyecek, nice 23 Nisanlar kutlayacaksınız. Sizler müreffeh bir geleceğe hazırlanırken her daim yanınızda yer alacağız.”

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz