Antalya Büyükşehir’den Ramazan Etkinlikleri

Ramazan ayına sayılı günler kala Antalya Büyükşehir Belediyesi, hazırlıklarını tamamladı. Geleneksel Ramazan etkinlikleri bu yıl da Karaalioğlu Parkı’nda düzenlenecek.

Ramazan ayına sayılı günler kala Antalya Büyükşehir Belediyesi, hazırlıklarını tamamladı. Geleneksel Ramazan etkinlikleri bu yıl da Karaalioğlu Parkı’nda düzenlenecek. Etkinlikler kapsamında geleneksel Ramazan çarşısı kurulacak, Kıraç, Resul Dindar gibi ünlü sanatçılar sahneye çıkacak. Ramazan sohbetleri, tasavvuf müziği dinletilerinin yanında hemşehri geceleri düzenlenecek.

Antalya büyükşehir'den ramazan etkinlikleri
Antalya Büyükşehir’Den Ramazan Etkinlikleri

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 11 ayın sultanı Ramazan’ı karşılamaya hazır. Belediye Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından Karaalioğlu Parkı içerisinde Ramazan etkinlikleri düzenlenecek. Etkinlikler, 11 Mart Pazartesi akşamı saat 21.30’da Kur’an-ı Kerim Tilaveti İlahiler ve Tasavvuf Müziği Konseri ile başlayacak. Etkinlikler kapsamında her akşam 20.45’te Hacivat-Karagöz, orta oyunu gösterileri yapılacak. Ramazan ayı sonuna kadar her akşam 21.30’da Ramazan sohbetleri, tasavvuf müziği konserleri, hemşeri geceleri, yerel sanatçılar ve ünlü sanatçılar Antalyalılarla buluşacak. 

Kirac
Antalya Büyükşehir'den Ramazan Etkinlikleri

GELENEKSEL RAMAZAN ETKİNLİKLERİ 

Büyükşehir Belediyesi Ramazan etkinliklerinde, 16 Mart Cumartesi akşamı 21.30’da ünlü sanatçı Kıraç Antalyalılara konser verecek. 23 Mart Cumartesi akşamı da Resul Dindar, Karadenizliler gecesinde Antalyalılarla buluşacak. 24 Mart Pazar akşamı Uğur Önür, Antalya Yörükler gecesinde sahne alacak. 28 Mart Perşembe günü İlahiyatçı Emre Dorman Ramazan sohbeti gerçekleştirecek. Etkinlikler, 9 Nisan Salı akşamı sona erecek.

Hacivat
Antalya Büyükşehir'den Ramazan Etkinlikleri

RAMAZAN ÇARŞISI

Etkinlikler kapsamında Ramazan çarşısı da kurulacak. Vatandaşlar, Karaalioğlu Parkı içerisindeki Ramazan çarşısında alışverişten yeme içmeye, gıdadan giyim ve hediyelik eşyaya, her türlü ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Mini lunapark ise çocukların ve vatandaşların eğlence durağı olacak. 

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz