Ankara Halk Ekmek’ten Yeni Bir Ürün Daha

Ankara Halk Ekmek’ten Yeni Bir Ürün Daha: Glütensiz Kahvaltılık Gevrek Raflardaki Yerini Aldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Halk Ekmek Fabrikası, sosyal belediyecilik ilkesi gereği özel beslenme gereksinimi duyan çölyaklılar ve glüten intoleransı olan vatandaşlar için uygun fiyatlarla ürün üretiyor. Glütensiz ürün sayısını 5’ten 21’ye yükselten Halk Ekmek, son olarak glütensiz kahvaltılık gevrek üretti. 

Ankara halk ekmek'ten yeni bir ürün daha: glütensiz kahvaltılık gevrek raflardaki yerini aldı
Ankara Halk Ekmek’Ten Yeni Bir Ürün Daha: Glütensiz Kahvaltılık Gevrek Raflardaki Yerini Aldı

Ankara Halk Ekmek Fabrikası, çölyaklılar ve glüten intoleransı olan vatandaşları yeni ürünlerle tanıştırmaya devam ediyor. Glütensiz ürün sayısını 5’ten 21’ye yükselten Halk Ekmek, son olarak glüten içermeyen kahvaltılık gevrek üretti. Piyasada az bulunan ve diğer ürünlere göre yüksek fiyatlara satılan glütensiz ürünler, Ankara Halk Ekmek Fabrikası tarafından uygun fiyatlarla Başkentlilere ve https://www.baskentmarket.com.tr/kategori/glutensiz-mamuller adresi üzerinden de 81 kente ulaştırılıyor. 

Ekmek5
Ankara Halk Ekmek'ten Yeni Bir Ürün Daha

PİYASANIN EN AZ YÜZDE 55 ALTINDA SATIŞA SUNULUYOR 

Ankara Halk Ekmek Fabrikası glütensiz ürün gamında, ekmekten baklava çeşitlerine, börek çeşitlerinden pastaya kadar 21 ürün yer alıyor. El değmeden ve güvenilir koşullarda üretilen ürünler, sosyal belediyecilik ilkesi gereği piyasa koşullarının en az yüzde 55 daha altında satışa sunuluyor.

Ekmek4
Ankara Halk Ekmek'ten Yeni Bir Ürün Daha

Ankara Halk Ekmek Fabrikası İşletme Müdürü Muhsin Kaynar da çalışmalara ilişkin şu bilgileri verdi:

“Ankara Halk Ekmek Fabrikası olarak çölyak hastası ve glüten intoleransı olan vatandaşlarımıza yönelik son dönemde önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Bu kapsamda son beş yıl içerisinde ürün sayımızı 5’ten 21’e yükselttik. Glütensiz ürünlerimizi siparişe dayalı olarak tüm büfelerimizde satışa sunmaktayız. Ankara Halk Ekmek Fabrikası glütensiz ürünlerde piyasaya göre en uygun satış fiyatına sahip tek üretici konumundadır. Bizim glütensiz ürünlerimizin satış fiyatları piyasadaki muadillerine göre en az yüzde 55 ve üzerinde daha uygun fiyatlıdır.” 

HER AY GLÜTENSİZ KAHVALTI ETKİNLİĞİ

2022 yılında Dünya Çölyak Günü’nde Ankara’daki iki ayrı çölyak derneği ile koordineli biçimde fabrika yemekhanesinde her yaştan 200 kişinin katılımıyla  “Glütensiz Kahvaltı” etkinliği gerçekleştirmeye başlayan Halk Ekmek Fabrikası, bu etkinliği de gelenekselleştirdi. Çölyak hastaları ve derneklerinden gelen talepler doğrultusunda gerçekleştirilen “Glütensiz Kahvaltı” etkinliği, ayda bir pazar günü Başkent Market GİMAT Şubesi’nde yapılıyor. 

Ekmek
Ankara Halk Ekmek'ten Yeni Bir Ürün Daha

Etkinliğin günü ve katılım bilgileri, Halk Ekmek Fabrikası sosyal medya hesaplarından duyuruluyor.

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz