17. Yarımada Spor Oyunları, Çeşme’de Başladı

Bu Yıl İzmir’in 9 İlçesinden İki Binin Üzerinde Sporcuyu Ağırlayan 17. Yarımada Spor Oyunları, Dün Düzenlenen Kortej Yürüyüşüyle Başladı

Bu yıl İzmir’in 9 ilçesinden iki binin üzerinde sporcuyu ağırlayan 17. Yarımada Spor Oyunları, dün düzenlenen kortej yürüyüşüyle başladı. Çeşme Belediye Başkanı Lâl Denizli, “17. Yarımada Spor Oyunları’na ev sahipliği yapmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz” dedi.

17. Yarımada spor oyunları, çeşme'de başladı
17. Yarımada Spor Oyunları, Çeşme’De Başladı

17. Yarımada Spor Oyunları, Çeşme Belediye Bandosu eşliğinde Mehmetçik Parkı’ndan start alan kortej yürüyüşüyle dün başladı. Cumhuriyet Meydanı’nda sona eren kortej yürüyüşünün ardından açılış töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Çeşme Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları ekibinin sunduğu gösterinin ardından açılış konuşmaları yapıldı.

Cesme2
17. Yarımada Spor Oyunları, Çeşme'de Başladı

İzmir Vali Yardımcısı Ünal Çakıcı, şunları kaydetti:

“Yarımada Spor Oyunları, bu bölgede ilk ve tek yerel spor oyunlarıdır. Üç aşamalı İzmir Spor Şenlikleri kapsamında, ilk aşama olan 17. Yarımada Spor Oyunları’nda bir araya geldik. Geçen hafta içerisinde kaymakamımız ve belediye başkanımızı ziyaret ettim. Detaylar üzerinde konuşmak istedim. Baktım ki kaymakamımız ve belediye başkanımız her şeyi, en ince ayrıntısına kadar planlamışlar. Harika bir organizasyon tasarlamışlar. Çok güzel oyunlar bizleri bekliyor. 15 ayrı branşta, 9 ilçeden katılımla, kazasız belasız, harika bir mücadele diliyorum.”

Cesme1
17. Yarımada Spor Oyunları, Çeşme'de Başladı

Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı da şöyle konuştu:

“Bahardan kalma son günlerde Çeşme’nin yazına ‘merhaba’ derken, sporla dolu, keyifle dolu bir döneme ‘merhaba’ diyoruz. 17’ncisini düzenlediğimiz Yarımada Spor Oyunları’nın gelişerek, diğer ilçelerimizi de kapsayarak İzmir genelinde olması da dileğimizdir. ‘Sağlam kafa, sağlam vücutta olur’ şiarıyla öğrencilerimizin sporla, beden eğitimiyle, kendilerini geliştirmeleri, ülkemizin geleceğine de emin adımlarla yürümeleri amacıyla bu organizasyonda emeği geçen Valiliğimize, belediyemize, Gençlik ve Spor İl ve İlçe Müdürlüğü’müze ve en önemlisi öğrencilerimizi yetiştiren ve buraya getiren öğretmenlerimize şükranlarımı sunmak istiyorum. Tüm öğrencilerimizin başarıyla bir mücadele sergiledikleri, kazananın hepsinin olduğu bir organizasyon olmasını temenni ediyorum.” 

Lal
17. Yarımada Spor Oyunları, Çeşme'de Başladı

Başkan Denizli ise şunları dile getirdi:

“17. Yarımada Spor Oyunları’na ev sahipliği yapmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Kültürel mirasımızın, özellikle geçmişten gelen geleneklerimize sahip çıkmanın önemini her zaman vurguluyorum. Sadece sanat alanında değil, spor alanında da çok önemli olduğunu vurguluyorum. O nedenle böyle bir spor müsabakasına, tarihten aldığımız güçle bugünlere getirmek ve Vali Yardımcı’mız Ünal Çakıcı’nın bu konuda verdiği yoğun çaba ile yeniden hayata geçirilmesinden büyük mutluluk duyuyorum. Çok güzel bir hafta geçirmenizi diliyorum. Çocuklarımızla, sporcularımızla, gençlerimizle, spora ve Çeşme’ye yakışacak bir hafta olması temennisiyle, organizasyonda emeği geçen Vali Yardımcı’mıza, Çeşme Kaymakamı’mıza, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü’müze, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü’müze ve Çeşme Belediyesi emekçilerine çok teşekkür ederim.”

Spor2
17. Yarımada Spor Oyunları, Çeşme'de Başladı

Çeşme, Urla, Karaburun, Seferihisar, Selçuk, Narlıdere, Menderes, Güzelbahçe ve Balçova olmak üzere toplam 9 ilçeden sporcuların katıldığı 17. Yarımada Spor Oyunları’nda badminton, basketbol, 3×3, bocce, dart, futbol, kros, masa tenisi, mini voleybol, oryantiring, plaj voleybolu, satranç, taekwondo (kyorugi), tenis, yelken, yüzme (açık su) branşlarında, yaklaşık iki bin 50 sporcu mücadele ediyor. 17. Yarımada Spor Oyunları, 11 Mayıs Cumartesi günü sona erecek.  

Güncel Haberler

Benzer Haberler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz